Güney Kore ve Samsung dizayn ediliyor.

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde, Gelişmekte olan ülkeler, gelişmiş ülkelerle rekabetini artırdı. Bunun neticesi olarak Gelişmekte olan ülkeler, siyaseten de baş kaldırmaya başladılar.

Özellikle uzak doğudaki reel ekonominin güçlenmesi, batıdaki finansal ekonomiye sıkı sıkıya sarılmış sosyal yapıyı, sıkıntıya soktu. Çünkü üretim neredeyse, istihdam da oralarda olmakta. Özellikle Güney Kore teknoloji devi Samsung’un, Apple ile boy ölçüşür hale gelmesi, tedirgin edici oldu.

Elbette birkaç patent davası dışında, Apple’ın, Samsung’dan intikam alması gerekiyordu ve neticede Samsung’un önemli bir ürünü Note 7, ısınma sorunu yaşamaya başladı. Dünya genelinde oldukça kötü bir üne kavuştu.

Hiç şüphe yok ki, Samsung’un başına gelen bu olayda, Amerikan istihbaratının siber saldırısı var. Gerek yazılımsal gerek donanımsal olarak Samsung’un ürünlerine bir parazit yerleştirildi ve şu an Samsung oldukça sıkıntılı bir sürece girdi.

Son bir hafta içerisinde Güney Kore lideri yolsuzluk benzeri bir suçlamayla karşı karşıya. Bugün çıkan bir haberde Samsun ile Güney Kore lideri ilişkilendirilmeye başlandı.

Aynı Brezilya’da gerçekleşen Amerikan Darbesi, Türkiye’de yapılmaya çalışılan Gezi olayları ve 15 Temmuz iç savaş girişimi gibi, şimdi de Güney Kore’de yapılmaya çalışılan büyük bir operasyon.

Bütün bunlara bakıldığı zaman Amerika kendisine muhalif durabilen herkesi susturmak için daha önceden yerleştirmiş olduğu kritik odaklar eliyle, devletleri milletleri tekrar elden geçiriyor. Türkiye ve G. Kore gibi on yıllardır zaten Amerika’nın, stratejik ortaklık bahanesiyle, iliklerine kadar işlediği ülkelere, daha kolay etki ediyor.

Türkiye’deki temeli batı ve özellikle Almanya’ya dayanan muhalefet, bu durumları okuyamamanın ötesinde, okumak istemiyor. Türkiye’nin yaşadığı bütün terör olayları ekonomik siyasi sosyal saldırılar Türkiye’nin yol ayrımında olduğunu, tekrar eski günlerine dönmesini hedefleyenler görüyor.

Brezilya, Arjantin, Mısır’da başarılan darbe, Türkiye’de tosladı. Şimdi bir düzenleme de, G.Kore ve Samsung’a yapılıyor. Batılılar, herkese her türlü alçaklığı yapmaya devam ediyorlar. Bizim “çok insan hakları savunucusu, cumhuriyetsever ve batıcı kitle” hâlâ bunları göremiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir