Yurtlarda lazım olacak (götürülmesi gereken) eşyalar

Üniversite kazanıp da bir yurda yerleşenlerin, ihtiyacı olan bazı eşyalar vardır. Bazıları önemli bazıları önemli olmayan eşyalardır. Gittiğiniz şehir ve yurdun bulunduğu yere göre, lazım olan eşyaları gittiğiniz yerlerden temin etmeniz de mümkün. Eğer üstüme yük olmasın, gittiğim şehirde kolaylıkla satın alabilirim diyorsanız, bavulu şişirmenize gerek yok. Ancak, gerekli olacak eşyalar hakkında bir önbilgi edinmenizde fayda var. Şimdi Yurtlarda gerekli olabilecek eşyalar-malzemeler hakkında bir liste yapalım.

  • İlk olarak, yurt ve okulla ilgili resmi evraklarınızı gözden geçirin. (Yurt makbuzunuz, öğrenci belgeniz v.s.)
  • Giysileriniz.
  • Her zaman kullanmakta olduğunuz kişisel eşyalarınız; havlularınız, kozmetik ürünleriniz, diş macunu ve fırçanız, şampuan/duş jeli, kolonya (ve diğerleri)
  • Küçük boy asma kilit.
  • 1 çift terlik; terliğinizi plastik veya kauçuktan seçmeniz daha isabetli olacaktır (banyo ve lavabo kullanımında avantaj sağlar), kumaş/yün terlikler işe yaramaz.

Burada yeralan ve almayan bir çok ihtiyacınızı, yurt kantininden ve dışardan temin edersiniz. En önemlileri yukarıdakilerden ibarettir. Sizde aklınıza gelenler varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

“Yurtlarda lazım olacak (götürülmesi gereken) eşyalar” için 1 yorum

  1. vallaha en alınmaması gereken selerı alır ya insan geride en ıhtyac duyduklarınız kalır işte cok namssuz bi olaydır o herneyse bence en önemlisi saç kurutma makınasi tırnak makası çarşaf şampuan duş jeli dış macunu ha bıde pjama çok fazla çorap ayaklar koruma altına alınmalı;)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir