Türkiye’de bir Doğal Yaşam Kanalı var!

Türkiye, dünyanın en güzel coğrafyalarından biridir. Gerçekten de bununla övünebiliriz; yeşili, güneşi, yağmuru, çöl kumunu – deniz kumunu, sıcak insanları, binlerce bitki ve hayvan türünü görmek için biraz şehir dışı yeterlidir.

Bu coğrafyanın zenginliği, tarih boyunca farkındalık oluşturmuştur. Her tür istila ve farklı etnik karışımları, Anadolu-Türkiye topraklarında görmek mümkün! Günümüzün iktisadi, kültürel, siyasi sorunlarını da, tarihten gelen bir yaşam zenginliğine bağlamak mümkün… Çevre, hayvan ve insan hakları konusunda üstümüzde büyük bir yük vardır, bu nedenle!

Türkiye’de, doğal yaşamla ilgili önemli işler yapan kuruluşlar bulunmakta! Örneğin; daha önce değindiğim hayvan hakları ile ilgili bir kuruluşun yanında, dünyaca ün kazanmış greenpeace gibi çevre kuruluşlarının da Türkiye temsilcileri bulunuyor. Hayvan hakları ve çevre ile ilgili geçmişteki bir kısım derneklerin, bazı kişisel çıkar amaçlı kurulduğunu görmüşsek de, artık günümüzde bu tür kuruluşların amaçlarını daha ciddiye aldıklarını görmek büyük gelişme!

naturel life channelÇevre konusunda, Türkiye’de bir doğal yaşam kanalı var; adı Natural Life Channel… Yani, Doğal Yaşam Kanalı, diyebiliriz… Kanalın sloganında, Türkiyenin İlk ve Tek Çevre Kanalı, ibaresi yer alıyor. Bu konuda internette küçük bir araştırma yaptığımızda, gerçekten de dünyada tamamen çevre odaklı tek kanalın Türkiye’ye ait olduğu görülüyor ve bu çok mühim, muhteşem bir şey!

Kanalın yayın içeriğine bakıldığında, Afrika’dan Alaska’ya, Amerika’dan Japonya’ya, Türkiye’den Çin’e, Avustralya’dan Antarktika’ya, Kara canlılarından Deniz dünyasına, her çevre koşulundan bilgi, görüntü bulmak mümkün! Türkçe içerik ve dublaj olduğu gibi, Türkçe alt yazılı yabancı yapımları da izlemek mümkün… Çevre bilgileri, İnsan toplumları, alternatif tıp, hayvan yaşamı ve daha birçok kategoride programlar yer alıyor! Çevre, hayvan ve insanlar hakkında tarihin izinde yolculuklara da çıkılıyor.

Natural Life Channel, frekans bilgileri

Türkiye’nin ve dünyanın, doğal yaşam kanalını izleyebilmek için, Türksat uydu frekansı şudur: Türksat frekans:12525, sembol oranı:30000, yayın biçimi:Dikey (V)… Kanalın, dijital platformlarda da yayın frekansları var. Kanal ile ilgili bilgilere, kanalın web sitesinden ulaşabilirsiniz… Naturel Life Channel web sitesine naturallifechannel.com‘dan ulaşabilirsiniz! Ayrıca, kanala bağlı bir de online haber sitesi naturalhaber.com mevcut!

Kanal hakkında yorumlarınızı bekleriz! Çevre ile barışık bir hayat dileğimle!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir